Messari: 500 milionów dolarów w BTC tokenizowanych dla DeFi to dopiero początek

Z ponad pół miliarda dolarów BTC już tokenizowanych, Messari uważa, że ​​projekty wprowadzające Bitcoin do DeFi staną się liderami sektora kryptowalut.

Firma Messari, zajmująca się analizą kryptowalut, szacuje, że Bitcoin ( BTC ) o wartości 500 milionów dolarów został tokenizowany w sieci Ethereum w celu wykorzystania w protokołach zdecentralizowanych finansów ( DeFi )

Najnowszy raport firmy wskazuje jednak, że liczba ta stanowi zaledwie 0,3% kapitalizacji rynkowej Bitcoina wynoszącej 216 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​istnieje wiele możliwości dla projektów, które ułatwiają migrację Bitcoin Circuit do Ethereum, aby uzyskać znaczną wartość.

Według DeFi Pulse popularne protokoły tokenizacji Bitcoin WrappedBTC (WBTC) i RenVM to dziewiąty i dziesiąty co do wielkości projekt DeFi z zablokowanymi funduszami, z odpowiednio 453 milionami i 232,4 milionami dolarów.

Ren odnotował eksplozję użycia w ciągu ostatniego miesiąca, a wartość funduszy zablokowanych w protokole wzrosła o prawie 470%, z 40,9 miliona dolarów na początku sierpnia.

WBTC pochłonęło również w zeszłym miesiącu 274 mln USD kapitału, zwiększając wartość swoich zablokowanych funduszy o 157%. W sierpniu liczba bitcoinów tokenizowanych za pośrednictwem WBTC na krótko przekroczyła tempo, w jakim wydobywane są nowe BTC, sygnalizując rosnący popyt na Bitcoiny w przestrzeni DeFi.

Messari zamieścił na Twitterze wyniki raportu i oznaczył Keep Network (tBTC) obok Ren (renBTC) jako główne projekty przenoszące BTC do Ethereum

release Włączenie Keep zostało odnotowane jako nieoczekiwane w odpowiedziach na post, ponieważ w maju zidentyfikowano lukę w kodzie w zaufanym protokole tokenizacji Bitcoin Keep, tBTC, co spowodowało, że projekt przeszedł w tryb offline zaledwie dwa dni po uruchomieniu. Jednak tBTC planuje wypuścić drugą wersję tBTC po dodatkowej rundzie audytów i testów bezpieczeństwa i od czerwca rozprowadza swój token roboczy KEEP za pośrednictwem stakedrop.

Kilka mniejszych projektów również weszło w obszar tokenizacji Bitcoin w ostatnich miesiącach, a pula BTC ++ PieDAO przyciągnęła 58 Bitcoinów od uruchomienia w kwietniu.